• W wyniku postanowienia sądu były pracownik PHH ma zakaz publikowania i rozpowszechniania informacji na temat - jak podkreśla spółka - rzekomej nielegalnej inwigilacji w hotelach i obiektach PHH.
  • Nie może również publikować i rozpowszechniać treści służbowej korespondencji i nagrań rozmów ze współpracownikami.
  • O sprawie pisała m.in. „Gazeta Wyborcza”.

PHH złożył pozew przeciwko byłemu pracownikowi Robertowi Ziółkowskiemu, kierownikowi ds. bezpieczeństwa, w związku z naruszaniem dóbr osobistych byłego pracodawcy.

Sąd Okręgowy w Warszawie, bazując na bardzo obszernym materiale dowodowym uznał za uprawdopodobnione roszczenia PHH. Udzielając zabezpieczenia sąd uznał zatem, że treści rozpowszechniane przez byłego pracownika spółki mogą być nieprawdziwe.

Zgodnie z postanowieniem sądu, przez okres kolejnego roku, Robert Ziółkowski nie może publikować oraz rozpowszechniać, w jakiejkolwiek formie i przy użyciu jakichkolwiek środków przekazu, w tym za pośrednictwem prasy, radia, telewizji, Internetu, mediów społecznościowych, informacji lub sugestii, jakoby w hotelach i obiektach Polskiego Holdingu Hotelowego służby specjalne w latach 2019 - 2021 prowadziły – za wiedzą i zgodą zarządu PHH i/lub z udziałem pracowników PHH – nielegalną inwigilację gości, w tym przedstawicieli opozycji politycznej i/lub aktywistów.

Ponadto sąd zakazał R. Ziółkowskiemu publikowania i rozpowszechniania treści służbowej korespondencji e-mail pracowników, współpracowników i członków zarządu PHH oraz nagrań rozmów pracowników, współpracowników i członków zarządu spółki PHH, utrwalonych bez zgody tych osób w siedzibie Spółki, w hotelach i obiektach Polskiego Holdingu Hotelowego, lub w innym miejscu, w związku ze świadczeniem pracy na rzecz Spółki.

Na podstawie informacji przekazanych przez byłego pracownika PHH o rzekomej nielegalnej inwigilacji gości w hotelach i obiektach PHH, „Gazeta Wyborcza” w kwietniu br. opublikowała artykuł pt. „Służby, hotele i »lekarz sanitarny«”, autorstwa Wojciecha Czuchnowskiego. Również w portalu wyborcza.pl pod tytułem „Hotele na podsłuchu. „Wyborcza” ujawnia, jak służby PiS śledzą opozycję” pojawił się materiał o analogicznej treści. W artykułach postawiono także tezę, jakoby owa inwigilacja miała dotyczyć m. in. Bartosza Kramka oraz spotkania przedstawicieli opozycji ze Swiatłaną Cichanouską w dniu 10.09.2020 r. w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. W tej sprawie w czerwcu br. PHH złożył pozwy przeciwko redaktorom naczelnym Gazety Wyborczej oraz Wyborcza.pl, odnośnie sprostowania nieprawdziwych informacji dotyczących nielegalnej inwigilacji gości w obiektach PHH.

Spółka złożyła również prywatny akt oskarżenia o publiczne zniesławienie przeciwko R. Ziółkowskiemu. Toczą się także zaawansowane czynności prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratury w sprawie nękania i gróźb kierowanych przez byłego pracownika PHH pod adresem koleżanek i kolegów z pracy. Działania prokuratorskie dotyczą także nieuprawnionego dostępu przez R. Ziółkowskiego do systemów informatycznych spółki oraz fałszowania dokumentów organów ścigania.

 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl