• Emilia Dębowska, Panattoni: Rynek wciąż czeka na jednolity standard raportowania ESG.
  • Najwięcej czasu zajmie rozpoznanie własnych potrzeb firmy, uzgodnienie, co jest jej kamieniem milowym i jak można usprawnić działania.
  • Carbon to nasze nowe kalorie, będziemy je liczyć w każdą stronę - uważa Emilia Dębowska.

Zdaniem Emilii Dębowskiej, ESG jest miernikiem, który kwantyfikuje działania firm na rzecz środowiska i społeczności lokalnej. Jednocześnie nie kłóci się z CSR-em.

Przypomina, że CSR pojawił się w Polsce w latach 90. i na początku miał pokazywać wpływ biznesu na aspekty środowiskowe i społeczne.

- CSR to zawsze będą działania miękkie, a ESG podsumuje, policzy i pokaże w liczbach wszystkie działania firmy – tłumaczy.

- Poszło to w innym kierunku. Dzisiaj są nawet nowe odsłony: CSR 2.0 i 3.0, w których zwraca się większą uwagę na emocje i współpracę, uwzględniając social media. Jednak na tym etapie można powiedzieć, że CSR to zawsze będą działania miękkie, a ESG podsumuje, policzy i pokaże w liczbach wszystkie działania firmy – tłumaczy Emilia Dębowska.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl