Panattoni dąży do osiągnięcia neutralności emisyjnej ograniczając zużycie energii, wspierając elektromobilność czy stawiając na OZE. Wprowadza też rozwiązania z zakresu wellbeingu i bioróżnorodności oraz wspiera lokalne społeczności. Te działania doceniło Jury konkursu Prime Property Prize 2022.

- Jest mi bardzo miło przyjąć tę nagrodę w imieniu firmy Panattoni. Zielony zawsze był moim ulubionym kolorem, ale nie zdawałam sobie sprawy, że kiedyś będę mogła odebrać zieloną nagrodę. Dla Panattoni jest ona potwierdzeniem naszych aktywnych działań na rzecz zrównoważonego budownictwa i rozwoju. ESG ma krótką nazwę, ale szeroki zakres. Aby odnieść tu sukces potrzeba, byśmy wszyscy patrzyli w tym samym kierunku - mówiła Emilia Dębowska, odbierając nagrodę podczas Gali Prime Property Prize 2022.

Statuetka w kategorii Strategia ESG jest przyznawana firmom działającym na rynku nieruchomości komercyjnych za dotychczasowe, wyróżniające się działania i inwestycje w kierunku odpowiedzialności gospodarczej, odpowiedzialności w miejscu pracy, odpowiedzialności społecznej i odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego.

Jury konkursu i Czytelnicy portalu Propertynews.pl docenili, że Panattoni jako pierwszy deweloper w Polsce wprowadził BREEAM Excellent do standardu i uzyskał ten poziom certyfikacji dla inwestycji przemysłowej. Z kolei BTS Świebodzin, największa realizacja magazynowa w ub.r., uzyskała najwyższą punktację (76,34) w historii polskiej branży.

Firma dąży do osiągnięcia neutralności emisyjnej ograniczając zużycie energii, wspierając elektromobilność (400 stacji ładowania w 2021 r.) czy stawiając na OZE (250 tys MWh w ub.r.).

Dla obiektów firmy o pow. 10 tys mkw. zużycie wody jest mniejsze o 6 tys. litrów dziennie, a poziom recyklingu na budowach przekracza 90 proc.

Panattoni wprowadza także rozwiązania z zakresu wellbeingu i bioróżnorodności - m.in. zielone strefy relaksu, łąki kwietne, hotele dla owadów.

Wspiera lokalne społeczności przez rozbudowę infrastruktury drogowej, transportowej (dla autobusów, pociągów), nasadzenia dodatkowe oraz inicjatywy CSR.

ZOBACZ WSZYSTKICH NOMINOWANYCH W KATEGORII ESG W KONKURSIE PRIME PROPERTY PRIZE 2022:

Organizatorem konkursu jest Grupa PTWP, wydawca Propertynews.pl, Propertydesign.pl, Wnp.pl i innych portali oraz organizator Property Forum.

ZOBACZ RELACJĘ Z GALI PRIME PROPERTY PRIZE 2022:

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl