• Panattoni cieszy się nieustannym zainteresowaniem inwestorów.
  • W pierwszym kwartale tego roku w Polsce firma sfinalizowała transakcje na łączną kwotę ponad 300 mln euro.
  • Aktywność dewelopera zrodziła potrzebę powołania nowego stanowiska – Head of Asset Disposition, które objął Michał Stansławski.

W ramach nowego stanowiska Michał Stanisławski odpowiedzialny będzie za kompleksowe nadzorowanie strategii finalizacji procesów inwestycyjnych nieruchomości Panattoni w Polsce. Ponadto stanie się podstawowym kontaktem dla inwestorów zainteresowanych nabyciem aktywów z krajowego portfela firmy oraz ich doradców. W dalszym ciągu będzie również pozyskiwał kapitał na rozwój platformy deweloperskiej oraz ściśle współpracował z zagranicznymi oddziałami Panattoni w zakresie rynków kapitałowych.

Pomimo wymagającego otoczenia rynkowego, Panattoni w Polsce w pierwszych miesiącach tego roku sfinalizowało transakcje na łączną kwotę ponad 300 mln euro, a w porównaniu z ostatnimi kwartałami aktywność inwestorów stale rośnie. Obserwując te trendy zauważyliśmy konieczność powołania nowego stanowiska Head of Asset Dispositions – mówi Karina Trojańska Chief Financing & Operating Officer – Poland w Panattoni.

Nieruchomości przemysłowe od lat są jednym z najatrakcyjniejszych aktywów inwestycyjnych, a ich pozycja nieustannie wzmacnia się w kontekście rynku. Popyt najemców, silny wzrost czynszów, dostęp do finansowania oraz stabilne fundamenty sektora przemysłowego i logistycznego sprawiają, że Polska jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem inwestycji. Dotyczy to zwłaszcza nowoczesnych magazynów klasy A, zgodnych z wymogami ESG i odpowiadających kryteriom nowoczesnych najemców i operatorów. Duża liczba inwestorów docenia te trendy i dąży do zwiększenia swojej ekspozycji na najwyższej jakości aktywa oraz najbardziej perspektywiczne lokalizacje. Dokładnie to oferuje Panattoni – mówi Michał Stanisławski, Head of Asset Dispositions w Panattoni.

Michał Stanisławski pełnił dotąd w Panattoni funkcję dyrektora ds. rynków kapitałowych na Polskę (Capital Markets Director) i był odpowiedzialny za zarządzanie relacjami inwestorskimi, w tym pozyskiwanie kapitału dla dynamicznie rosnącej platformy projektów inwestycyjnych grupy.

Nowy Head of Asset Dispositions w Panattoni ma za sobą ponad 15-letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Karierę rozpoczął w Deutsche Banku, skąd w 2008 roku przeszedł do zespołu Capital Markets/Investment Properties w CBRE.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl