• Przed objęciem nowej funckji Oana Stamatin zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora działu certyfikacji zielonych i zdrowych budynków oraz rzeczoznawstwa budowlanego Colliers w Rumunii.
  • Na swoim koncie ma osiągnięcia obejmujące doradztwo w zakresie certyfikacji LEED, BREEAM i WELL dla ponad 100 projektów o łącznej powierzchni około 3 mln mkw.
  • W ramach działu rzeczoznawstwa budowlanego była również zaangażowana w usługi doradcze związane z monitorowaniem projektów i techniczną analizą due diligence dla 3,4 mln mkw. powierzchni.

W nowej roli Oana będzie odpowiedzialna za realizację globalnych celów ESG w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zgodnie z globalnym podejściem Colliers. Wprowadzona w 2021 roku nowa strategia Colliers pod nazwą Elevate the Built Environment ma na celu wdrożenie najlepszych praktyk ESG w całej organizacji. Ponadto Oana opracuje program edukacyjny ESG dla pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej oraz wspólnie z lokalnymi biurami stworzy strategię marketingową i komunikacyjną dla usług ESG.

— Cieszę się, że mogę powitać Oanę w nowej roli. Jestem przekonana, że mając tak duże doświadczenie w doradztwie z zakresu zrównoważonego rozwoju, Oana przyczyni się do zwiększenia zaangażowania Colliers w działania mające na celu poprawę wpływu na środowisko oraz tworzenie wartości ekonomicznej i społecznej w całej organizacji na poziomie międzynarodowym — mówi Monika Rajska-Wolińska, dyrektor generalna Colliers w Europie Środkowo-Wschodniej.

— To dla mnie zaszczyt, że mogę objąć stanowisko dyrektora ds. ESG na region Europy Środkowo-Wschodniej. Cieszę się, że będę mogła współpracować z utalentowanymi zespołami regionalnymi przy realizacji strategii Elevate the Built Environment — dodaje Oana Stamatin, dyrektor Colliers ds. ESG w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl