PARTNERZY PORTALU
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

Branża technologiczna potrzebuje nowych regulacji

Branża technologiczna potrzebuje nowych regulacji
Zuckerberg zaapelował o wprowadzenie regulacji dla firm technologicznych, co pomogłoby branży m.in. w zdobyciu zaufania użytkowników. fot. Pixabay
  • Autor: PAP
  • Dodano: 17 lut 2020 16:38

Platformy takie jak Facebook codziennie muszą podejmować decyzje, dotyczące ważnych wartości społecznych. Prywatne firmy nie powinny takich kwestii rozstrzygać same; potrzebujemy nowych regulacji - napisał w artykule dla Financial Times (FT) szef Facebooka Mark Zuckerberg.

W poniedziałkowym artykule Zuckerberg zaapelował o wprowadzenie regulacji dla firm technologicznych, co pomogłoby branży m.in. w zdobyciu zaufania użytkowników. "Jeśli nie opracujemy odpowiednich standardów, to ludzie nie będą ufać ani instytucjom ani technologii" - podkreślił.

"Codziennie musimy wybierać pomiędzy istotnymi wartościami społecznymi. Czy lepiej chronić wolność słowa czy dbać o bezpieczeństwo użytkowników? Czy lepiej chronić prywatność internautów czy raczej współpracować w organami ścigania? Rzadko można na to znaleźć jedną właściwą odpowiedź. dlatego uważam, że prywatne firmy nie powinny takich decyzji podejmować same, zwłaszcza jeśli dotyczą one fundamentalnych wartości demokratycznych" - napisał szef Facebooka.

Zuckerberg przypomniał, że już w ubiegłym roku Facebook zaapelował do prawodawców o wprowadzenie powszechnie obowiązujących zasad, dotyczących m.in. zamieszczania w sieci wpisów o tematyce związanej z wyborami, blokowania i usuwania przez platformy treści szkodliwych, ochrony prywatności użytkowników i przetwarzania danych w internecie.

Szef FB zaznaczył, że firma sama robi dużo w kierunku, w tym np. publikuje raporty dotyczące szkodliwych treści w internecie czy dane zleceniodawców reklam politycznych.

Zapowiedział, że Facebook w poniedziałek planuje opublikować drugą Białą Księgę, czyli propozycje dotyczące lepszego wprowadzenia regulacji dotyczących firm technologicznych. Pierwszy dokument tego typu opublikowany został przez firmę we wrześniu ub.r. i dotyczył przetwarzania danych przez branżę IT.

Zuckerberg w artykule odniósł się także do prowadzonych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) prac nad międzynarodowymi przepisami o podatku cyfrowym.

"Wspieramy starania OECD, żeby wprowadzić sprawiedliwy podatek cyfrowy. Dobre regulacje będą zapewne na początku bolesne dla interesów Facebooka, ale z czasem przyniosą wszystkim korzyści" - napisał Zuckerberg. Zastrzegł jednak, że firma nie zgodzi się na każdą propozycję, a zwłaszcza na takie, które byłyby niekorzystne dla małych przedsiębiorców współpracujących z koncernem.

Artykuł w Financial Times zbiegł się z poniedziałkową wizytę Zuckerberga w Brukseli. Szef Facebooka spotka się tutaj m.in. z komisarz UE ds. cyfryzacji Margrethe Vestager i komisarzem ds. rynku wewnętrznego Thierry'm Bretonem.

WSZYSTKIE KOMENTARZE (13)

  • CLAUDIA KLEIN 2020-02-18 08:08:06
    Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!
  • boggie 2020-02-21 08:30:19
    czy potrzebujesz pomocy finansowej? czy potrzebujesz pilnie pieniędzy, aby zapłacić rachunki, kupić mieszkanie czy potrzebujesz pożyczki na samochód. oto szansa na uzyskanie pożyczki o oprocentowaniu 3%. skontaktuj się z nami teraz: e-mail: boggiegroup@gmail.com
  • Pamela Raymond 2020-03-01 00:04:45
    Witaj Chcę podziękować Bogu za pomoc w uzyskaniu pożyczek w wysokości 10 000 USD po tak długim oszustwie, jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, skontaktuj się z nim, aby on również mógł ci pomóc, jego pożyczka nie potrwa długo w ciągu 6 godzin Pożyczka znajdowała się na moim koncie. Każdy, kto potrzebuje pilnej i zaufanej pożyczki, powinien skontaktować się z nim, teraz jest on wysłany przez Boga, a dobrą osobą jest jego e-mail: Email: globalprovissioncompany@gmail.com. Cieszę się, że mogę to tutaj napisać, ponieważ istnieje wiele oszustw. jeśli naprawdę potrzebujesz pomocy bez oszustwa, ponieważ zostałem oszukany, jest to właściwa firma pożyczkowa, z którą możesz się skontaktować: E-mail: globalprovissioncompany@gmail.com
  • CLAUDIA KLEIN 2020-03-09 18:40:51
    Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!
  • Bruce Davids 2020-03-12 22:10:39
    Witam wszystkich, czy obecnie znajdujecie się w poważnym kryzysie finansowym. Czy potrzebujesz pożyczki? Czy Bank odrzucił cię i chcesz pożyczki, która zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby? - Nie ma problemu. Bez względu na sytuację finansową. Możemy zaoferować kredyty hipoteczne, kredyty komercyjne, kredyty prywatne i kredyty wyłącznie na cele edukacyjne.? Nie szukaj więcej, ponieważ możemy pomóc Ci zabezpieczyć to, czego potrzebujesz. Pytania / wsparcie? - E-mail (ferratum.loans@gmail.com) i otrzymaj odpowiedź w ciągu kilku godzin. Możemy pomóc Ci w pożyczce w wysokości od 5000 do 200 milionów USD w celu rozwiązania problemów finansowych przy bardzo niskim 3% oprocentowaniu na okres od 1 do 30 lat (12-360 miesięcy). Ten program finansowania pozwala klientowi cieszyć się niską spłatą odsetek w czasie trwania pożyczki po zabezpieczeniu z nami pożyczki. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach! Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie! Jeśli masz wątpliwości lub chcesz wyjaśnić, napisz do nas na adres E-mail: ferratum.loans@gmail.com
  • Pamela Raymond 2020-03-14 08:48:08
    Cieszę się, że dostałem pożyczkę od pożyczkodawcy, który pomaga mi w pożyczce. To niesamowite, jak dostałem pożyczkę w wysokości 50 000 $. Próbowałem innej usługi, ale nigdy nie mogłem uzyskać pożyczki z tej usługi. Niektórzy z nich poproszą mnie o wypełnienie wielu dokumentów, a na koniec dnia nie skończy się dobrze. ale cieszę się, że po spotkaniu z (Global Provission Credit) udało mi się uzyskać pożyczkę w wysokości 50 000,00 USD, teraz moja firma ma się dobrze i chcę Ci dziś o tym wszystkim powiedzieć, ponieważ jest szybka i w 100%. niezawodny. Teraz spłacam pożyczkę, którą otrzymałem od firmy (Global Provission Credit). Skontaktuj się z nimi i nie marnuj czasu z tymi kredytodawcami: e-mail {globalprovissioncompany@gmail.com}
  • Steve Knight 2020-03-14 15:56:35
    Witam Panie i Panowie. Witamy w NoviCap Financial Service Provider. Czy pilnie potrzebujesz przełomu finansowego? Potrzebujesz pożyczki z różnych powodów? NoviCap oferuje elastyczne opcje pożyczek dostosowane do twoich potrzeb. NoviCap oferuje różnorodne opcje pożyczek wszystkim potrzebującym pomocy finansowej o niskich stopach procentowych 3%, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka biznesowa, pożyczka osobista czy pożyczka na rachunki medyczne, zaliczka na wypłatę, finansowanie sprzętu, pożyczka hipoteczna itp. Usługa jest szybka, bezpieczna, niezawodna. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki NoviCap, wyślij e-mail za pośrednictwem.novicapserviceprovider@gmail.com.lub Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819 O NOVICAP NoviCap, założona w 2015 roku, jest jednym z największych rynków pożyczek na świecie. Wiele osób, zwłaszcza właścicieli firm, korzysta z bezpłatnej usługi online NoviCap w celu znalezienia finansowania, przeglądając wiele produktów pożyczkowych z naszej szerokiej sieci programów pożyczkowych. NoviCap zapewnia finansowanie w szybki, elastyczny i przejrzysty sposób, oferując jednocześnie profesjonalnym inwestorom możliwość inwestowania w aktywa krótkoterminowe przynoszące ponadprzeciętne zwroty. Jesteśmy bardzo szybcy, godni zaufania i godni zaufania. Możesz pożyczyć od 1000 do 50 milionów euro. NoviCap jest właściwą firmą do skontaktowania się, gdy potrzebujesz pilnej pożyczki. Nigdy więcej marnowania czasu na próby uzyskania pożyczki od innych instytucji finansowych lub stresujące wizyty w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail na adres.novicapserviceprovider@gmail.com.Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819
  • CLAUDIA KLEIN 2020-03-20 16:37:09
    Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!
  • Larry Coleman 2020-03-24 23:08:39
    Dzień dobry panie i panowie publiczni, ma to na celu zwrócić uwagę, że renomowana firma pożyczkowa jest na wyciągnięcie ręki i jest gotowa zaoferować wszelkiego rodzaju pożyczki (kredyty osobiste, kredyty samochodowe, kredyty mieszkaniowe, kredyty studenckie, konsolidacja długów) itp.). Pożyczki będą udzielane z oprocentowaniem 2% miesięcznie, więc wypełnij je bezpłatnie i skontaktuj się z nimi natychmiast przez e-mail jako C E R T I F I E D L O A N L E N D E R S @ G M A I L . C O M lub odwiedź ich stronę internetową h t t p s : / / c e r t i f i e d l o a n l e n d e . w i x s i t e . c o m / m y s i t e