COP24: RICS wspiera konkretne rozwiązania w walce ze zmianami klimatu


Uczestnicząc w Szczycie Klimatycznym ONZ w Katowicach RICS w partnerstwie z wiodącymi podmiotami na rynku opowiedział się za kluczowymi inicjatywami mającymi wpłynąć na transformację globalnego sektora budownictwa i nieruchomości.
Zmiana w myśleniu o "zielonych" kredytach hipotecznych oraz gospodarce cyrkulacyjnej w sektorze budownictwa i nieruchomości zyskuje na znaczeniu jako odpowiedź na zmiany klimatyczne. Upowszechniając to dwutorowe podejście RICS od lat pracuje nad kompleksowym pakietem obejmującym wytyczne, badania, rozwój kompetencji i budowanie strategicznego partnerstwa.
- Nasze działania opierają się przede wszystkim na wyposażeniu profesjonalistów w niezbędne narzędzia odzwierciedlające poszczególne wymiary zrównoważonego rozwoju w ich codziennej praktyce zawodowej, a jednocześnie na współpracy z innymi organizacjami, aby uwrażliwić inwestorów na ryzyko związane z brakiem dostosowania aktywów do zmieniającego się ustawodawstwa i trendów rynkowych.. W związku z tym rzeczywiście wymagamy włączenia i uwzględnienia tychże aspektów jako integralna część raportów z wyceny - mówi Ursula Hartenberger, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju RICS.
Standard RICS w zakresie "wcielonego węgla"
Podczas odbywającego się w ramach COP24 Buildings Action Symposium Globalnego Sojuszu na rzecz Budynków i Budownictwa (GlobalABC), którego RICS jest stroną, organizacja podkreśliła znaczenie pozyskiwania dokładnych danych o budynkach w tym emisji ‘wcielonego węgla’ umożliwiających uzyskanie ogólnego zrozumienia całkowitego wpływu budynku w zakresie emisji dwutlenku węgla.
Tzw. emisje operacyjne wynikają ze zużycia energii podczas codziennej eksploatacji nieruchomości, podczas gdy emisje wcielone pochodzą z produkcji, zakupu i instalacji materiałów i komponentów struktury budynku. Obejmuje to również emisje w ramach cyklu użytkowania budynku związane z jego utrzymaniem, naprawą, wymianą elementów konstrukcji, a w końcu rozbiórką i utylizacją.
Uwzględnienie emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia budynku ogólnie najlepiej określa połączone możliwości ograniczenia tychże emisji w pełnym okresie eksploatacji nieruchomości, a także pomaga uniknąć niezamierzonych konsekwencji skupienia się wyłącznie na emisjach operacyjnych.
- 1
- 2
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.