To był prawdziwy maraton z proptechem. Za nami półfinał i finał PropTech Festivalu 2021 - jednego z najciekawszych punktów programu Property Forum. Ale i jednego z ważniejszych – rola nowoczesnych technologii w rozwoju rynku nieruchomości nigdy wcześniej nie była tak istotna, jak dziś!

W PropTech Festivalu 2021 zwyciężyły rozwiązania:

BauApp - aplikacja dla deweloperów i generalnych wykonawców do koordynowania inwestycji na wszystkich jej etapach (BauApp Polska);

Inteligentna Folia SONTE - ciekłokrystaliczna folia do zastosowania w przestrzeniach komercyjnych i prywatnych (Sonte Poland);

Zdrowy Budynek- zintegrowany zestaw rozwiązań do kontroli i korygowania warunków panujących w budynku (Sabur sp. z o.o.).

Nagrody odebrali Beata Sołtys, dyrektor marketingu i sprzedaży, Sabur; András Papp, Global Marketing Director, BauApp Polska oraz Patryk Wakuła, Sales Director, Sonte Poland.

Proptech - odpowiedź na nowe wyzwania

Tegoroczne rozwiązania biorące udział w plebiscycie to w wielu przypadkach odpowiedź na wyzwania, jakie przed rynkiem nieruchomości postawiła pandemia Covid-19 – a jest ich wiele: w biurach, hotelach, centrach handlowych czy jeszcze na etapie realizacji projektów inwestycyjnych.

Rozwiązania pomagają realizować inwestycje deweloperskie, zarządzać nieruchomościami oraz bezpiecznie w nich pracować.

Półfinał plebiscytu prowadzili Małgorzata Burzec-Lewandowska i Robert Posytek, Grupa PTWP, Propertynews.pl oraz laureaci pierwszej edycji PropTech Festivalu: Robert Chmielewski, współzałożyciel, Sharespace, finalista PropTech Festival 2018 i Rafał Grudzień, CEO, ProperGate, finalista PropTech Festival 2018, których rozwiązania podbijają rynek nieruchomości, odnoszą ogromne sukcesy, będąc doceniane i wykorzystywane przez deweloperów i inwestorów, a kilka lat temu były prezentowane na scenie PropTech Festivalu 2018 .

Plebiscyt na najlepsze technologie dla nieruchomości

2 września podczas Property Forum twórcy TOP10 rozwiązań, na które czytelnicy portalu Propertynews.pl oddali najwięcej głosów, prezentowali się  się przed Jury konkursu, które tworzyli: 

Radosław Biedecki, radca prawny, partner, Kancelaria Noerr;
Tomasz Buda, Innovation Manager, Savills;
Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu, 7R SA;
Beata Latoszek, Managing Director Poland, Bank Deutsche Hypo w Warszawie;
Henryk Orfinger, przewodniczący rady nadzorczej, Dr Irena Eris SA;
Paweł Panczyj, Managing Director Strategy & Partnerships, ABSL;
Michał Sierakowski, Digital Marketing Director, EPP;
Mikołaj Wojciechowski, Business Development and Marketing Director, APA Wojciechowski Architekci.

Zwycięzcy, wyłonieni głosami Jury oraz Czytelników Propertynews.pl, zostali ogłoszeni, 2 września 2021 r., podczas Gali.

Top 10 proptechowych rozwiązań

Przypomnijmy, że do półfinału konkursu Proptech Festival zakwalifikowały się rozwiązania:

BauApp - aplikacja dla deweloperów i generalnych wykonawców do koordynowania inwestycji na wszystkich jej etapach (BauApp Polska)

Chainels - aplikacja do zarządzania nieruchomościami handlowymi, mixed-use czy mieszkalnymi (Chainels)

Eco5tech - system zarządzania budynkiem, pod kątem analizy zagrożenia epidemiologicznego (Eco5tech SA)

E-recepcja - elektroniczna recepcja (MARK2 CORPORATION FM POLAND sp. z o.o.)

ForLogistic.com - darmowa platforma sprzedażowa, która łączy właścicieli magazynów z najemcami (Forlogistic sp. z o.o.)

iMall - aplikacja umożliwiająca zdalną komunikację między wszystkimi pracownikami Centrum Handlowego oraz zarządcą obiektu (Metro Properties Polska)

Inteligentna Folia SONTE - ciekłokrystaliczna folia do zastosowania w przestrzeniach komercyjnych i prywatnych (Sonte Poland)

MyTower - aplikacja do administrowania obiektami mieszkalnymi, wielofunkcyjnymi i biurowymi (MyTower Europe)

Zdrowy Budynek- zintegrowany zestaw rozwiązań do kontroli i korygowania warunków panujących w budynku (Sabur sp. z o.o.)

Zonifero WorkPlace - platforma B2B typu mobile-first do optymalizacji zasobów miejsca pracy (Zonifero SA)

O konkursie

Konkurs jest skierowany do twórców innowacyjnych technologii dla nieruchomości. Nie tworzymy tematycznych barier – udział w rywalizacji mogą zadeklarować zarówno start-upy, jak i firmy z doświadczeniem, tworzące innowacyjne rozwiązania mające zastosowanie w obiektach komercyjnych – biurowcach, hotelach, centrach handlowych, sklepach, magazynach i budynkach użyteczności publicznej. W konkursie nie mogą wziąć udziału finaliści ubiegłych edycji, promując to samo rozwiązanie i/lub usługę.

Jak wybieramy:

Redakcja portali PropertyNews.pl, PropertyDesign.pl, Housemarket.pl wraz z Jury wybiera 15 najciekawszych zgłoszeń, na które czekaliśmy do 12 lipca 2021 r. i które zostaną ogłoszone na portalach 19 lipca 2021. Następnie odbyło się głosowanie Czytelników portali Propertynews.pl, Propertydesign.pl, Housemarket.pl, które trwało do 22 sierpnia 2021.

Prezentacje:

Kolejny etap to prezentacje najlepszych rozwiązań – 2 września 2021 r., w trakcie Property Forum 2021 i wybór zwycięzców – zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie sumy głosów oddanych w głosowaniu na portalach PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl oraz ocen Jury przyznanych za prezentacje podczas Property Forum 2021.

Property Forum to największe wydarzenie o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, którego organizatorem jest Grupa PTWP – wydawca m.in. PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl oraz organizator takich wydarzeń jak Europejski Kongres Gospodarczy czy 4 Design Days.

ZOBACZ RELACJĘ Z POPRZEDNIEJ EDYCJI PROPTECH FESTIVAL

Więcej o PropTech Festival i Property Forum 2021