• Atrakcyjność inwestycyjna Krakowa nie gaśnie.
  • Inwestorzy doceniają stolicę Małopolski - nie ma miesiąca, żeby nie pojawił się nowy gracz.
  • Miasto najbardziej potrzebuje mieszkań.

Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju, podkreśla, że Kraków jest bardzo atrakcyjny inwestycyjnie, co potwierdzają dane ekonomiczne oraz presja inwestorów na miasto. - Cały czas kreujemy przestrzenie, które mogą wykorzystać inwestorzy - mówi.

Inwestorzy kochają Kraków

Widzimy, jakie są oczekiwania ze strony inwestorów. Gdybyśmy mieli dwukrotnie większy obszar miasta niż mamy,  na pewno bylibyśmy w stanie zapełnić je wieloma ciekawymi inwestycjami - mówił podczas Europejskiego Kongresu Ekonomicznego, Jerzy Muzyk.

Stolica Małopolski nie miała poważnych strat gospodarczych z powodu pandemii. - Rok 2021, który przypadł na szczyt pandemii, był jednym z lepszych okresów w gospodarce Krakowa - twierdzi Jerzy Muzyk.

Kraków czeka na turystów

Okres wakacyjny Kraków zaczyna mocnym akcentem - w okresie od 21 czerwca do 2 lipca miasto będzie gospodarzem wydarzenia III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023.

Widzimy, że branża hotelarska i gastronomiczna zaciera ręce i sądzę, że będzie to udany sezon turystyczny - prognozuje Jerzy Muzyk.

Kraków potrzebuje dużych inwestycji mieszkaniowych

Jakich inwestycji komercyjnych potrzebuje miasto? Jerzy Muzyk podkreśla, że przede wszystkim kolejnych mieszkań.

- Kraków przede wszystkim potrzebuje dużych inwestycji mieszkaniowych - mówi i dodaje, że zapotrzebowanie na mieszkania w mieście jest bardzo duże. 

- Wysoki popyt jest podyktowany także wysoką wartością tych mieszkań, często będącą poza możliwością finansową np. studentów, którzy przez to nie decydują się, by zostać w mieście - zaznacza prezydent.

Kraków musi dążyć do wykreowania nowych przestrzeni do realizacji dużych projektów inwestycyjnych, bowiem tych obszarów miasto po prostu nie ma - podkreśla Jerzy Muzyk. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl