• Alter Investment buduje kolejny filar biznesu.
  • Firma planuje działalność deweloperską na bazie projektów, które sama przygotowuje.
  • Na 2023 r. zaplanowano start budowy spektakularnej inwestycji hotelowo-wypoczynkowej na Warmii i Mazurach.

Firma rozpoczęła działalność w 2015 roku od obrotu nieruchomościami na terenie Trójmiasta.

- Pierwsze mieszkanie kupiliśmy w 2013 roku, gdy flipping nie był jeszcze popularnym kierunkiem rozwoju, następnie w 2015 roku stworzyliśmy spółkę – wspomina Damian Tomasik, twórca Alter Investment. – Kupowaliśmy mieszkania i małe kamienice, remontowaliśmy, a następnie odsprzedawaliśmy zainteresowanym klientom. Chętnych nie brakowało.

W 2017 roku Alter Investment kupił pierwsze nieruchomości gruntowe – głównie w Pomorskiem. – Z biegiem czasu przedsięwzięcia typu land development stały się głównym filarem rozwoju Alter Investment – podkreśla twórca firmy. – Przygotowywaliśmy grunty z przeznaczeniem pod akademiki, czy pierwsze mikroapartamenty na wynajem w ramach projektu FreeCity – wylicza.

To był biznesowy strzał w dziesiątkę, który – mimo upływu lat - nie stracił na znaczeniu w strategii firmy.

Odpowiadamy za cały proces; inwestorzy otrzymują od nas gotowe projekty, z którymi mogą rozpoczynać budowę – wyjaśnia Damian Tomasik.

Pora na następny krok

Aktualnie w banku ziemi Alter Investment znajduje się kilka działek na różnym etapie projektowania oraz jeden projekt w pełni przygotowany do realizacji – łącznie z pozwoleniem na budowę.

– Nie wykluczamy, że kilka projektów będziemy budować we własnym zakresie – mówi Damian Tomasik. – Wejście na rynek deweloperski wydaje nam się naturalnym krokiem w rozwoju firmy – dodaje i tłumaczy, że w okresie, gdy wielu dużych graczy wstrzymuje budowy, łatwiej będzie zakontraktować, m.in. generalnego wykonawcę czy wydłużyć proces sprzedaży lokali. – Przy naszym doświadczeniu, zasobach i możliwościach jesteśmy w stanie tego dokonać – zapewnia.

W ramach debiutu w branży deweloperskiej rozważanych jest kilka opcji, w tym kameralny projekt komercyjny i inwestycja wypoczynkowa na Warmii i Mazurach.

5,8 ha pod aparthotel i domy wakacyjne

Alter Investment intensywnie pracuje nad finalizacją projektu kompleksu wypoczynkowo-inwestycyjnego w Olszewniku koło Jezioran.

Olszewnik koło Jezioran, miejsce przyszłej inwestycji Alter Investment. mat.pras.
Olszewnik koło Jezioran, miejsce przyszłej inwestycji Alter Investment. mat.pras.

Planujemy wybudować domy wakacyjne o powierzchni od 100 do 350 mkw. oraz budynek aparthotelowy na około 200 pokoi, sprzedawany w modelu condo – mówi Damian Tomasik i zapewnia, że inwestycja przewyższy jakością wszystkie obiekty dostępne w okolicy.

Twórca Alter Investment podkreśla, że firma od zawsze stara się patrzeć na projektowane nieruchomości przez pryzmat ich przyszłego użytkownika – tak będzie również w przypadku domów na Warmii i Mazurach.

– Będzie to znowu projekt inny niż wszystkie - w ten sposób chcemy budować przewagę konkurencyjną. W koncepcji uwzględniliśmy wszystko, czego oczekują dziś potencjalni mieszkańcy i inwestorzy: zieleń, dystans pomiędzy budynkami i kameralny klimat. Zadbaliśmy o każdy szczegół – łącznie z zaplanowaniem widoku z okien każdego domu – wylicza.

Olszewnik koło Jezioran, miejsce przyszłej inwestycji Alter Investment. mat.pras.
Olszewnik koło Jezioran, miejsce przyszłej inwestycji Alter Investment. mat.pras.

Malowniczy dostęp do jeziora Ławki to dodatkowy atut, który chce wykorzystać przyszły deweloper. - Chcemy wykorzystać potencjał nieruchomości i zapewnić przyszłym mieszkańcom akademię żeglarską z atrakcyjną infrastrukturą – mówi Damian Tomasik.

Start budowy zaplanowano wstępnie na przyszły rok. – Będziemy obserwować rynek, ale jestem pewien, że nasza oferta obroni się jakościowo nawet w najtrudniejszych czasach – podsumowuje twórca Alter Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl