Biznes i start-upy, czyli Technopolis w Kielcach


Północna, poprzemysłowa dzielnica Kielc, gdzie swoją działalność rozwija Kielecki Park Technologiczny (KPT), stała się obszarem, na którym z sukcesem rozwijana jest koncepcja nowoczesnej dzielnicy przemysłowo-biznesowej Technopolis. Dzięki aktywności KPT stał się bardzo modną częścią miasta i to tu swoją działalność chcą lokować kolejne firmy.
W okolicy ulicy Olszewskiego skupowane przez Miasto grunty uzbrajane są przez Kielecki Park Technologiczny we wszystkie możliwe media oraz sieć dróg dojazdowych. Tak przygotowywane tereny dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego o łącznej powierzchni ponad 7,5 ha stanowią doskonałą ofertę inwestycyjną.
W najbliższym czasie ogłoszone zostaną przetargi na dwie działki o pow. 0,5 ha oraz 1 ha.
Idea nowoczesnej i wielofunkcyjnej dzielnicy w koncepcji ‘business park’ obejmuje obszary wyselekcjonowane dla działalności gospodarczej, gdzie powstają funkcje nie tylko okołobiznesowe. Pojawiają się także takie obiekty, jak przedszkole, infrastruktura sportowa, punkty usługowe, a w niedalekiej przyszłości również mieszkania.
Wśród planów najbliższych realizacji jest budowa biurowca California Inc. - największego inkubatora technologicznego w Europie Centralno-Wschodniej o wartość 86 mln zł. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie coworkingowe sprzyjające nawiązywaniu biznesowych relacji, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną.
Kielce walczą o inwestora. Na celowniku sektor BSS, magazyny i produkcja
Baza Ofert Inwestycyjnych stanowi część Kieleckiego Portalu Gospodarczego. Narzędzie to zostało stworzone w oparciu elektroniczne mapy i informacje przekazywane od właścicieli terenów. Aktualizowana na bieżąco Baza Ofert pozwala gromadzić i udostępniać szereg informacji o nieruchomościach. Prezentowane są oferty z 15 podkieleckich gmin, w tym atrakcyjne dla sektora logistycznego - działki z Chęcin (w sąsiedztwie S7) i sektora produkcyjnego - z Morawicy.
Baza ofert powstała jako instrument promocji, ale także jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na łatwo dostępną, skoncentrowaną informację o działkach inwestycyjnych, dostępnej powierzchni biurowej i magazynowej. Każda oferta zawiera zdjęcia lotnicze i naziemne, a także szereg parametrów technicznych i warstwy pokazujące zakres ochrony środowiska. Wszystkie te dane można wygenerować w postaci formatki PDF lub przekazać zainteresowanej osobie link do oferty. Ważną funkcjonalnością Bazy jest szybki dostęp do Geoportalu, co pozwala szczegółowo zweryfikować plany zagospodarowania przestrzennego oraz inne ważne dla inwestora informacje.
- Prowadzimy tę bazę od 2012 roku i możemy śmiało powiedzieć, że jest ona niezastąpiona w codziennej pracy. Wielu potencjalnych inwestorów zgłasza się do nas właśnie dzięki bazie, prosząc o przygotowanie kompleksowej oferty czy zorganizowanie wizyt w wybranych lokalizacjach – mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta Urzędu Miasta Kielce.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.