Coraz więcej inwestorów w woj. opolskim
1600 miejsc pracy ma powstać dzięki inwestycjom z lat 2013 i 2014, które lokują się na terenach należących do specjalnych stref ekonomicznych w woj. opolskim - wynika z danych opolskiego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE).
W woj. opolskim swoje tereny mają wałbrzyska, katowicka i starachowicka specjalna strefa ekonomiczna. Jak podało PAP opolskie Centrum Obsługi w tym i w ubiegłym roku na terenach podlegających tym strefom w regionie przybyło ośmiu nowych inwestorów.
W ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej są to: produkująca oświetlenie dla branży motoryzacyjnej firma Aspoeck; firma OGI4, która ma świadczyć usługi informatyczne i badawczo-rozwojowe w zakresie zaawansowanych technologii informatycznych i automatyki przemysłowej; produkująca elementy układu kierowniczego amerykańska firma Global Steering System Europe; świadcząca usługi logistyczne firma MRP; zajmująca się produkcją tektury falistej Aquila czy Cosma, która produkuje elementy dla przemysłu drzewnego i metalowego. W ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Opolszczyźnie zainwestować zdecydowały się natomiast produkująca części motoryzacyjne amerykańska firma Tru-Flex i specjalizująca się w produkcji opakowań dla przemysłu spożywczego firma Sentrex.
Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
Jak podał Piotr Regeńczuk z COIE, firmy w trakcie negocjacji deklarowały, iż docelowo w ramach ich inwestycji ma powstać minimum 1600 miejsc pracy. Zaznaczył, że często na etapie wydawania zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej te liczby są mniejsze, a ostatecznie planowane zatrudnienie jest wyższe.
Kierownik opolskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Sławomir Janecki podkreślił, że w ostatnich dwóch latach woj. opolskie zabiegało głównie o inwestorów segmentu motoryzacyjnego, a kierunkowo - o kapitał amerykański. Dodał, że kolejnymi segmentami, na których skoncentruje się Centrum, będzie branża spożywcza, a także meblarska, metalowa i maszyn oraz materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz.
Łącznie - jak podało COIE - na terenach należących do trzech specjalnych stref ekonomicznych w woj. opolskim jest ponad 965 ha terenów inwestycyjnych. Wolnych jest wciąż 630 hektarów. Stopień zagospodarowania tych terenów wyniósł dotychczas 35 proc.
- 1
- 2
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.