Kto zyska tytuł Inwestora bez granic?


Można już nadsyłać zgłoszenia kandydatów do tytułu Inwestora bez granic. Laureatów kolejnej edycji – inwestorów zagranicznych w Polsce oraz polskich firm inwestujących na zagranicznych rynkach – poznamy w kwietniu w trakcie uroczystej gali w Katowicach w ramach EEC.
- Celem konkursu jest propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją. Kryteria obejmują całe spektrum działalności polskich firm inwestujących zagranicą i zagranicznych inwestorów w Polsce.
- W gronie laureatów dotychczasowych edycji nie brakuje tuzów polskiej Amica, InPost, Selena, Mokate, Adamed) oraz światowej gospodarki (Amazon, Ikea, Mercedes-Benz, Toyota, BASF). To wybrani laureaci tylko z ostatnich dwóch edycji konkursu.
- Pieczę nad projektem od 2017 roku sprawuje redakcja portalu gospodarczego WNP.PL i magazynu Nowy Przemysł. Tytuły Inwestora bez granic zostaną przyznane w trakcie tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego (25-27 kwietnia).
Przypomnijmy, bo to już szósta edycja Inwestora bez granic – konkursu ściśle związanego z Europejskim Kongresem Gospodarczym. W prestiżowy projekcie chodzi o wyróżnienie w ramach jednego projektu inwestorów zagranicznych w Polsce i polskie firmy aktywne na europejskim i światowym rynku, realizujące ekspansję i inwestujące.
Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
Nasi globalnie i zagraniczni w Polsce
W obu kategoriach kryteria wyboru pozostają zbliżone. Laureaci to inwestorzy tworzący nowe wartości w gospodarce, stawiający na współpracę z lokalnym otoczeniem, dający nowe możliwości zatrudnienia, kooperujący z nauką, wykorzystujący nowe technologie, odpowiedzialni w relacjach ze środowiskiem i otoczeniem społecznym.
Wyróżniani inwestorzy zagraniczni to firmy silnie zakorzenione w Polsce i wiążące z polskim rynkiem swoje strategie, dbające o jakość tworzonych miejsc pracy i jej warunki, inwestujących w kwalifikacje załóg, a także w innowacyjność i rozwijających sektor badawczo-rozwojowy.
Polscy inwestorzy bez granic z powodzeniem działają na obcych, niekiedy odległych rynkach, stawiając na współpracę lokalną i respektując kulturową specyfikę i zasady odpowiedzialności społecznej biznesu.
Czytaj więcej na WNP.pl
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.