PARTNERZY PORTALU

Mały park biznesowy zamiast handlu w Siewierzu Jeziornej?

Mały park biznesowy zamiast handlu w Siewierzu Jeziornej?
fot. mat. prasowe
  • Autor: PropertyNews
  • Dodano: 03 lis 2017 14:02

Spółka Chmielowskie z portfela inwestycyjnego giełdowej spółki ALTA oraz firma Retail Concept zakończyły rozmowy dotyczące sprzedaży terenów inwestycyjnych z przeznaczeniem na zabudowę handlowo-usługową w dzielnicy Siewierz Jeziorna. Rozmowy nie doprowadziły do podpisania wiążących umów.

  • Autor: PropertyNews
  • Dodano: 03 lis 2017 14:02

Spółka Chmielowskie otrzymuje propozycje od innych partnerów do zagospodarowania terenów komercyjnych w Siewierzu Jeziornej, nie wyklucza modyfikacji przeznaczenia tego obszaru.

Budowa Siewierza Jeziornej ruszyła w 2012 r. Na terenie dzielnicy o powierzchni 120 ha docelowo powstać ma 6-7 tys. mieszkań i domów dla ok. 15 tys. osób. Kompleksowy projekt zrównoważonej dzielnicy zakłada, że dla komfortu mieszkańców, obiekty o najważniejszych funkcjach powinny znajdować się w zasięgu spaceru z miejsca zamieszkania. Oprócz obiektów handlowych, na terenie Siewierza Jeziornej zaplanowano także park biznesowy. Powierzchnia działek przeznaczona pod zabudowę komercyjną (usługi, handel, nieuciążliwa produkcja) wynosi ok. 30 ha, co umożliwia budowę ok. 80 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W trakcie rozmów dotyczących zagospodarowania naszych terenów komercyjnych w Siewierzu Jeziornej doszliśmy do wniosku, że warto rozważyć zagospodarowanie terenów wzdłuż drogi krajowej nr 1 w inny sposób. Analizujemy czy korzystniejsze z punktu widzenia rozwoju dzielnicy nie byłoby stworzenie tam niewielkiego parku biznesowego, z nieuciążliwą dla pobliskich mieszkańców działalnością produkcyjną czy usługową. Handel rozmieszczamy w parterach kamienic – pierwszy sklep już jest otwarty. Dzięki temu poszerzamy grono potencjalnych partnerów, z którymi możemy rozmawiać o sprzedaży tych terenów. Sądzimy też, że taka decyzja może przyczynić się do stworzenia atrakcyjnych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców – mówi Robert Jacek Moritz, prezes ALTA.

Nieruchomość przeznaczona do sprzedaży położona jest na obrzeżach powstającej dzielnicy Siewierz Jeziorna, pomiędzy drogą DK1, a częścią mieszkalną, zlokalizowaną w głębi inwestycji. Dobór i lokalizacja różnych funkcji (mieszkaniowych, handlowych, usługowych i produkcji) w dzielnicy jest kluczowy dla osiągnięcia spodziewanych wyników ekonomicznych projektu Siewierz Jeziorna.

W dzielnicy powstało dotychczas 100 mieszkań i domów oraz kilka lokali komercyjnych. Zawarte umowy z deweloperami zakładają budowę ok. 1 tys. mieszkań do 2020 r. Dzielnica Siewierz Jeziorna oferuje mieszkańcom coraz lepszą infrastrukturę, w styczniu otwarty zostanie pierwszy żłobek, a niebawem powstanie także restauracja.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.168.110.128
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!