"Chcemy, aby to było miejsce dla nowych inwestorów, którzy będą tworzyli w Radomiu nowe i lepiej płatne miejsca pracy" - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Radomia Radosław Witkowski. Dodał, że terenem na Wólce Klwateckiej zainteresowana jest m.in. Polska Grupa Zbrojeniowa, która zamierza wybudować w Radomiu własną siedzibę.

W przyszłym roku ma się rozpocząć uzbrajanie terenu położonego po wschodniej stronie ulicy Warszawskiej (czyli drogi krajowej nr 7). Miasto myśli już także o budowie dróg dojazdowych do dzielnicy przemysłowej. Na budowę układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej zarezerwowano 12 mln zł.

"Projekt jest już gotowy. Czekamy jeszcze tylko na decyzję środowiskową i będziemy mogli przystępować do prac. Drogi, które powstaną połączą ulice Warszawską, Witosa i Rataja w taki sposób, by zapewnić dojazd do każdej z firm, które będą powstawały na tym terenie" - poinformował wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

W obrębie dzielnicy przemysłowej miasto zamierza stworzyć park przemysłowy. "Park przemysłowy to przedsięwzięcie, które od razu umożliwi inwestowanie w wysokie technologie. W tej chwili prowadzimy rozmowy biznesowe z przedsiębiorcami" - zaznaczył Witkowski.

Zdaniem prezydenta miasta zainteresowanych inwestowaniem w Radomiu nie zabraknie. Jak zaznaczył, w ostatnich latach Radom stał się miejscem atrakcyjnym dla biznesu. "Tereny przemysłowe na Wośnikach są niemal w 100 proc. zapełnione. Mamy jeszcze 10 ha (5 ha - własność gminy i 5 ha - ARP), ale w tej chwili prowadzimy trójstronne rozmowy z dużym przedsiębiorcą z branży drzewnej, który chce cały ten teren zagospodarować pod potrzeby swojej firmy i stworzyć kilkaset miejsc pracy" - poinformował prezydent Radomia.

Zdaniem Witkowskiego tereny przemysłowe w Radomiu staną się jeszcze bardziej atrakcyjne po 2020 r. Miasto duże nadzieje wiąże m.in. z uruchomieniem przez PPL portu lotniczego.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik przypomniał, że Radom znalazł się w pilotażowym programie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, które chce wspierać średnie miasta w zakresie przyciągania inwestorów z sektora centrów usług biznesowych.

Projekt jest realizowany wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL. "Obejmuje m.in. promocję Radomia oraz wsparcie w nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi inwestorami" - zaznaczył Zawodnik.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl