Firma Salag ma zainwestować 20 mln zł w podstrefie Suwałki. To czwarte zezwolenie na prowadzenie działalności, które wydał spółce zarząd SSSE. Salag zainwestował dotąd 70 mln zł. Nowa inwestycja ma powstać do końca grudnia 2022 roku. Spółka ma zatrudnić dodatkowo 5 pracowników i utrzymać zatrudnienie na poziomie 235 osób. Salag działa w branży tworzyw sztucznych, produkuje listwy przypodłogowe, progowe, schodowe i akcesoria ogólnobudowlane.

Z kolei spółka Bravilor Bonamat do października 2021 roku zobowiązała się zainwestować 13,6 mln zł w podstrefie Białystok. Ma zatrudnić dodatkowo 8 osób i utrzymać zatrudnienie na poziomie 38 pracowników. To drugie zezwolenie dla spółki w podstrefie Białystok. Dotąd  Bravilor Bonamat zainwestował tam 10 mln zł. Firma wytwarza ekspresy do kawy i podzespoły do nich.

SSSE wydała w tym roku 5 zezwoleń na prowadzenie działalności. W ogóle wydała 254 zezwolenia. W całej strefie działa obecnie ponad 100 firm, które zatrudniają ok. 10 tys. osób. Zainwestowały ponad 3 mld zł.

Suwalska SSE obejmuje obecnie 663 ha terenów położonych w miastach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko (Warmińsko-mazurskie), Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie), Sejny i Suwałki oraz w gminach: Czyżew, Gołdap (Warmińsko-mazurskie), Małkinia Górna (Mazowieckie), Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Suwałki, Szczuczyn i Zabłudów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl