• Galeria Malta w Poznaniu została otwarta w 2009 roku.
  • Po 14 latach zostanie rozebrana.
  • Jej właściciel, spółka Beichun, złożył o to wniosek, przy poparciu miasta.
  • W miejscu galerii ma powstać zabudowa mieszkaniowa lub usługowa.

Galeria Malta w Poznaniu była jednym z największych i najnowocześniejszych centrów handlowych w Polsce. Do jej popularności dokładał się fakt że powstała nad Jeziorem Maltańskim, dzięki czemu zyskała na atrakcyjności. 

W trzykondygnacyjnej Galerii Malta w Poznaniu znalazło miejsce kilkadziesiąt sklepów, punktów usługowych, kawiarni, restauracji, wielosalowe Multikino, salon Empik, klub fitness i plac zabaw dla dzieci. To w sumie 162 000 mkw. powierzchni całkowitej, w tym 54 000 mkw. powierzchni handlowo-rozrywkowej, parking na 1800 samochodów.  Galeria Malta przegrała jednak walkę o klientów z wybudowaną niedaleko galerią Posnania, którą otwarto w 2016 roku. Jak informuje Radio Poznań, od tego czasu zaczęto zamykać sklepy w Galerii Malta. Dziś centrum jest opustoszałe i praktycznie nie działa.

Jak informuje PortalSamorządowy.pl, warszawska spółka Beichun zamierza wyburzyć poznańską Galerię Malta. Wyburzanie Galerii istniejącej od 25 marca 2009 roku może się rozpocząć jeszcze w tym roku. 

Jak informuje Radio Poznań, spółka Beichun złożyła już w urzędzie miasta w Poznaniu wnioski dotyczące rozbiórki oraz wycięcia drzew. Wycinka miałaby objąć 32 drzewa i 700 metrów krzewów przy ulicy Baraniaka. Inwestor chce z nią ruszyć już na przełomie sierpnia i września br. 

Zgodnie z nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, na terenie zajmowanym przez Galerię Malta mogą powstać osiedle mieszkaniowe lub obiekt usługowy.
 

 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl