Kampania Śląskie. Tu się inwestuje ma na celu - oprócz promocji atrakcyjności inwestycyjnej województwa - również budowanie wizerunku najlepszego ekonomicznie regionu Polski. Jej założenia przedstawili we wtorek na konferencji przedstawiciele urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego.

Poinformowano, że opierać się ona będzie m.in. na raporcie Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, a także analizach fDi Intelligence - agendy wydawnictwa Financial Times; wynika z nich, że region od lat jest liderem w kraju pod względem atrakcyjności inwestycyjnej w sferach działalności przemysłowej i usługowej.

Trzydziestosekundowy film przywołuje też m.in. informacje nt. Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w której od początku jej powstania ponad 200 przedsiębiorstw zainwestowało ok. 20 mld zł, tworząc ponad 50 tys. nowych miejsc pracy. Wskazuje również na potencjał 4,6 mln mieszkańców, z czego ok. 3 mln "stanowią osoby w wieku produkcyjnym". W Śląskim kształci się blisko 10 proc. wszystkich studentów w kraju.

Zachęcający do inwestowania w województwie śląskim film prezentuje też dokonania regionu m.in. w zakresie infrastruktury komunikacyjnej.

Kampania będzie towarzyszyła m.in. rozpoczynającemu się w środę Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

- Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego zjadą do województwa śląskiego najważniejsi politycy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji samorządowej" - powiedział dyrektor wydziału gospodarki, promocji i współpracy międzynarodowej w Urzędzie Marszałkowskim Tomasz Stemplewski. Dodał, że jest to najlepszy moment "na rozpoczęcie działań promujących".

Film, który powstał w ubiegłym roku za ok. 80 tys. zł, będzie emitowany do 16 maja (łącznie ok. 1000 emisji) w kilkunastu stacjach telewizyjnych, a także w internecie. Szacuje się, że reklamę może obejrzeć ok. 1,7 mln osób.

Stemplewski poinformował, że koszt emisji telewizyjnych wyniesie 650 tys. zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl