Trzej nowi inwestorzy TW Metals Polska, Efekt Plus oraz Heating - Instgaz.

TW Metals Polska jest częścią międzynarodowego koncernu, który dostarcza części lotnicze dla wielu czołowych przewoźników na świecie, w tym: Northwest Airlines, Continental Airlines, Delta Airlines czy United Airlines. Z kolei firma Efekt Plus, która na rynku istnieje od 10 lat, jest jednym z największych producentów folii w Europie. Natomiast Heating-Instgaz to największa hurtownia instalacji grzewczych i sanitarnych w Rzeszowie, spółka posiada swoje oddziały również w województwach: lubelskim i małopolskim.

Wartość planowanych inwestycji trzech firm to w sumie ponad 74 mln zł. Zatrudnienie w nowych zakładach znajdzie ok. 170 osób.

Do tej pory w parku technologicznym, prowadzonym przez starostwo rzeszowskie zainwestowało 12 firm.

Jak powiedział starosta rzeszowski Józef Jodłowski, park powstał po to, aby swoje siedziby lokowały w regionie przede wszystkim polskie i międzynarodowe innowacyjne firmy. "Tak też się dzieje, czego najlepszym przykładem są trzy ostatnie firmy, które udało nam się przyciągnąć. Dzięki temu powiat staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy, zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem" - dodał.

Jodłowski podkreślił, że jednym z wymogów, jakie musi spełnić inwestor w czasie naboru do parku jest uzyskanie przez niego pozytywnej opinii ośrodka badawczo-rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia.

Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko ma powierzchnię ponad 83,4 ha. Jak zaznaczył sekretarz powiatu rzeszowskiego Waldemar Pijar, park położony jest blisko autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. "Cały teren sąsiaduje też z magistralą kolejową E30 Niemcy-Polska-Ukraina. W parku znajduje się m.in. sieć wodno-kanalizacyjna, gazowa, farma ogniw fotowoltaicznych, chodniki i ścieżki rowerowe" - dodał.

Pijar podkreślił, że inwestorzy mogą korzystać z ulg zarówno w podatku dochodowym, jak i w podatku od nieruchomości, ponieważ park znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

"Przedsiębiorcy mogą również liczyć na pomoc starostwa w bardzo szerokim zakresie. W tym np. na pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych z Unii Europejskiej" - zadeklarował sekretarz powiatu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl