Budowa nowej hali fabryki CNH Industrial Polska, która powstaje na gruntach zakupionych wcześniej przez spółkę od miasta Płocka, to projekt o wartości 24,2 mln USD wraz z przeniesieniem linii produkcyjnych maszyn rolniczych.

Jak poinformował w piątek Urząd Miasta Płocka, na dachu nowej hali produkcyjnej CNH Industrial Polska zawisła już wiecha, a w uroczystości uczestniczyli m.in. dyrektor płockiego zakładu Giacomo Stella oraz prezydent miasta Andrzej Nowakowski.

Na wykonanie nowej hali produkcyjnej CNH Industrial Polska ma czas do 23 sierpnia. Plan zakłada, że w tym terminie obiekt będzie gotowy i inwestor złoży wnioski o dopuszczenie do użytkowania. Zakończenie procedury administracyjnej spodziewane jest 23 września.

Z nowej hali pierwszy kombajn ma wyjechać 6 listopada. "Łącznie w nowym obiekcie CNH Industrial Polska produkować będzie 10 różnych modeli kombajnów zbożowych serii TC, 11 modeli kombajnów serii CX oraz 24 modele pras rolujących" - poinformował w piątek płocki Urząd Miasta. Zaznaczył przy tym, iż "całe przedsięwzięcie oznacza, że CNH Industrial Polska zatrudni 124 osoby".

Według płockiego Urzędu Miasta w nowej hali o wymiarach 177,8 na 114,8 metra, CNH Industrial Polska jak dotychczas, będzie produkował kombajny typu TC, ale również nowe kombajny CX 5/6, które do tej pory powstawały w Zedelgem w Belgii. Produkcja obejmie też prasy rolujące, stało i zmienno komorowe. Z kolei w miejscu po przeniesionej linii, gdzie powstawały kombajny, rozpocznie się produkcja szerokich hederów.

"Nowa hala będzie bardzo nowoczesnym obiektem, podzielonym na dwie części. W jednej odbywać się będzie produkcja kombajnów zbożowych, w drugiej pras rolujących. Będzie też obiektem bezpiecznym" - zapowiedział płocki Urząd Miasta, dodając, iż części do montażu w nowym obiekcie zamiast wózków widłowych będą dostarczane przez tzw. pociągi logistyczne.

"Jestem pod wrażeniem tego projektu i cieszę się, że to przedsięwzięcie zbliża się do finału. Płock się dynamicznie zmienia, rozbudowa CNH Industrial Polska jest również elementem tych zmian" - powiedział prezydent miasta Andrzej Nowakowski, cytowany w informacji prasowej.

W 2015 r. spółka CNH Industrial Polska kupiła za 8,1 mln zł od miasta Płocka 19,15 ha gruntów przemysłowych, które sąsiadują z obecnym zakładem, gdzie produkowane są m.in. kombajny New Holland. Pozwolenie na budowę hali wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu płocki Urząd Miasta wydał w październiku 2017 r. Wkrótce potem ruszyła budowa obiektu. Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia jest łódzka firma MCKB, która wykonywała już podobne kontrakty m.in. dla Nestle, 3M, Takeda Pharma czy ABB.

Fabryka CNH Industrial Polska w Płocku, produkująca maszyny rolnicze New Holland, w tym prasy zwijające, hedery do zbioru zbóż i kukurydzy oraz - jako jedyna w Polsce - różnego typu kombajny, jest jedną z 64 na świecie, należących do koncernu CNH Industrial.

W płockim zakładzie, który kontynuuje tradycje tamtejszej, dawnej Fabryki Maszyn Żniwnych, gdzie powstawały legendarne już kombajny "Bizon", pracuje - jak podawała wcześnie spółka - ok. 1,2 tys. osób, z czego ok. 200 zatrudnianych jest sezonowo, w zależności od zamówień. Kombajny trafiają stamtąd m.in. do Włoch, Francji i Turcji, a prasy zwijające do zbioru pokosu do Japonii.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl