Inteligencja w budynku nie jest zbędnym gadżetem
Wiedza na temat inteligentnych budynków i systemów sterownia jest bardzo powierzchowna. Często sprowadza się te elementy do roli zbędnego gadżetu. Architekci koncentrując się na fasadzie, bryle czy ergonomii zapominają o tym, że technologia dzisiaj pomaga człowiekowi w procesach decyzyjnych – tłumaczy Artur Pollak, prezes APA Group.
Prezes APA Group uważa, że przekleństwem polskiego rynku jest fragmentaryczna inteligencja. – Kupujemy najtańsze technologie, które spełniają oczekiwania w określonym zakresie, nie patrząc na całościowy kosz eksploatacyjny. Poza tym często technologie zainstalowane w budynku w ogóle ze sobą nie rozmawiają. Na szczęście dzisiaj pojawiły się już rozwiązania, które zapobiegają takiej sytuacji - wyjaśnia Artur Pollak, prezes APA Group.
Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl
Firma realizuje właśnie duży kontrakt z - liczącą 130 najemców i ponad 50 tys. mkw. - galerią handlową.
- Udało nam się w tym projekcie tylko za pomocą techniki informacyjnej zmniejszyć konsumpcję energetyczną o 13 proc. Po prostu pokazaliśmy użytkownikom, w jaki sposób konsumują energię. W efekcie zmienili swoje zachowanie. Zatem bardzo często niepotrzebne są kosztowne i duże inwestycje, bo wystarczy edukacja - tłumaczy Artur Pollak.
© Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.