Module Technologies będzie budować modułowo


Spółka Module Technologies zamierza skoncentrować się na generalnym wykonawstwie budownictwa modułowego (3D) oraz (2D) z wykorzystaniem technologii BBS (CLT). Wśród założeń nowej strategii jest też realizacja inwestycji w oparciu o dotychczasowe doświadczenie zdobyte w technologii SIP.
Module Technologies S.A. będzie zajmować się generalnym wykonawstwem, prefabrykacją oraz produkcją modułów (2D) i (3D) w technologii BBS (CLT). Technologia ta posiada bardzo wiele zalet, do których można zaliczyć przede wszystkim jej wysoką izolacyjność termiczną oraz akustyczną. Jest ona również technologią umożliwiającą czyste, suche, proste i szybkie wznoszenie obiektów z wykorzystaniem prefabrykowanych elementów budowlanych (2D) lub gotowych modułów (3D). Płyty BBS (CLT) cechuje także znaczna pojemność cieplna oraz wilgotnościowa, wpływająca korzystanie na komfort użytkowania budynków, jak i prozdrowotny charakter wykonanych z nich pomieszczeń mieszkalnych. Technologia BBS (CLT) posiada też niezwykle wysoką zdolność do przenoszenia obciążeń zarówno w płaszczyźnie, jak i prostopadle do płaszczyzny płyty. Wszystkie powyższe korzyści są osiągane dzięki specjalnej technice drewna klejonego warstwowo poprzecznie (Cross Laminated Timber) i pozwalają budować znaczącą przewagę konkurencyjną w stosunku do powszechnie używanych materiałów budowlanych. Zarząd Module Technologies S.A. zamierza wykorzystać równoległy rozwój dwóch segmentów biznesowych (CLT oraz SIP) do osiągania coraz silniejszej pozycji rynkowej spółki.
- Technologia BBS (CLT) jest krokiem milowym w wykorzystaniu tradycyjnego materiału, jakim jest drewno, w budowie mieszkalnictwa wielokondygnacyjnego. Walory tego materiału powodują, że drewno przeżywa swoisty renesans, dołączając do ścisłej czołówki nowoczesnych technologii budowlanych. Uzyskujemy tym samym niespotykany dotychczas efekt synergii użycia ekologicznego materiału, połączonego z wytrzymałością oraz najwyższą jakością i precyzją montażu. Uważam osobiście, że BBS (CLT) to cicha rewolucja w budownictwie mieszkaniowym - komentuje Mirosław Pasieka, prezes zarządu Spółki Module Technologies S.A.
W październiku br. spółka przeprowadziła rebranding, którego efektem była zmiana nazwy z LS Tech-Homes S.A. na Module Technologies S.A. w połączeniu z nową identyfikacją wizualną, będącą filarem do zakomunikowania nowego kierunku strategicznego rozwoju Spółki. Nadrzędnym celem rebrandingu jest dążenie do wzmocnienia koncentracji działań Spółki w obszarze generalnego wykonawstwa, jak i podwykonawstwa, dla realizacji inwestycji budownictwa modułowego w dwóch technologiach: BBS (CLT), dedykowanej dla budynków wielokondygnacyjnych oraz SIP, dedykowanej do realizacji mniejszych obiektów.
- 1
- 2
WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)
Odpowiedz-
4
2