Wśród gospodarczych konsekwencji lockdownu,  wzrostu cen energii i niepokojów związanych z sytuacją geopolityczną na świecie, jest  coraz większe znaczenie usług z zakresu property managementu, a co za tym idzie, także coraz ważniejsza rola property managerów i facility managerów. 

Ta interdyscyplinarna branża profesjonalizuje się i ewoluuje w stronę zintegrowanej i kompleksowej obsługi nieruchomości. To już nie tylko techniczne zarządzanie nieruchomościami, ale także kwestie związane z bezpieczeństwem, przyjaznym środowiskiem pracy, zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych, zrównoważonym rozwojem, a przede wszystkim optymalizacja kosztów i zużycia zasobów.

Według raportu Polskiej Rady Facility Management w polskiej branży FM zatrudnionych jest 630 tys. pracowników – 550 tys. operacyjnych i 80 tys. menedżerów i ekspertów. To więcej niż zatrudnia branża budowlana.  

W jakiej kondycji jest dziś ta branża w Polsce? Z czym się boryka i gdzie widzi największe wyzwania? O tym w trakcie tegorocznego Property Forum (19-20 września, www.propertyforum.pl) porozmawiają uczestnicy dyskusji "Wyzwania Facility Managera". 

Zarejestruj się na Property Forum 2022 i dyskusję o wyzwaniach branży property management i facility management

Wśród poruszanych zagadnień znajdzie się przede wszystkim zarządzanie wykorzystywaniem zasobów. Rok 2022 pokazał, że oszczędzanie zasobów to już nie tylko kwestia ekologii, ale często przetrwania organizacji. Czy zarządcy nieruchomości i ich właściciele są przygotowani na tak duży kryzys? Co jest największym wyzwaniem i jakie strategie najlepiej się sprawdzają? Jakie sposoby na zarządzanie budynkami w czasie kryzysu mają najwięksi rynkowi gracze? zapraszamy na debatę, która odbędzie się 19 września w hotelu Sheraton w Warszawie.

W dyskusji udział wezmą:

Michał Bryszewski, dyrektor, Dział Property & Asset Management, Savills
Maciej Kamiński, Head of Property & Facility Management, Globalworth Poland
Marek Michalski, dyrektor zarządzający, AGIS MANAGEMENT GROUP
Maciej Olszyński, Property Manager, GLP Poland
Frederic Rouleau, Country Asset Manager, Multi Poland
Mateusz Wasiljew-Stark, dyrektor, Biuro Zarządzania Nieruchomościami, Grupa Impel
Moderacja:
Justyna Łotowska, dziennikarka, PropertyNews.pl

 

Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl