PARTNERZY PORTALU

Stangl Technik jest połączona z SPIE

Stangl Technik jest połączona z SPIE
Proces przejęcia Stangl Technik przez SPIE oficjalnie zakończył się 3 sierpnia 2022 r. Fot. pixabay
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 05 sie 2022 15:22

Firma SPIE Building Solutions zakończyła przejęcie Stangl Technik. Dzięki tej akwizycji SPIE wchodzi na polski i czeski rynek usług instalacyjnych w zakresie techniki budowlanej.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 05 sie 2022 15:22
  • SPIE Building Solutions niezależny europejski lider rynku usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i komunikacji, dokonał akwizycji Stangl Technik – wiodącego dostawcy w zakresie usług instalacyjnych w mechanicznej i elektrycznej technice budowlanej.
  • Dzięki przejęciu, SPIE wzmacnia swoją pozycję dostawcy usług multitechnicznych i wchodzi na rynek technologii budowalnych w Polsce i Czechach.
  • Proces przejęcia Stangl Technik przez SPIE oficjalnie zakończył się 3 sierpnia 2022 r. Do SPIE dołączono dotychczasowe kierownictwo Stangl oraz 380 wysoko wykwalifikowanych pracowników firmy.

Jak podkreśla marka, jest to kolejny – spójny – krok w rozwoju sprawdzonego i udanego modelu biznesowego marki SPIE w Polsce i w Czechach. Dzięki kompetencjom przejętej firmy, SPIE wzmacnia swoją ofertę w zakresie technologii budowlanych.

Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

SPIE jest dużą i odnoszącą sukcesy firmą. Jestem przekonany, że dzięki zorientowanej na przyszłość wiedzy SPIE znaleźliśmy doskonałe środowisko dla klientów, partnerów i przede wszystkim pracowników firmy Stangl. Jestem bardzo zadowolony, że Stangl stanie się częścią SPIE – mówi Martin Horák, dyrektor zarządzający Stangl Technik.

- Bardzo cieszymy się na kształtowanie przyszłości z dotychczasowym kierownictwem i około 380 wysoko wykwalifikowanymi pracownikami! Dzięki firmie Stangl zyskujemy wiodącą firmę w zakresie usług instalacyjnych w mechanicznej i elektrycznej technice budowlanej. Ta część biznesu pozwoli nam rozszerzyć zakres usług i wzmocnić naszą pozycję jako dostawcy usług w zakresie multitechnicznym – mówi dr Paweł Skowroński, dyrektor oddziału w Europie Centralnej i członek zarządu SPIE Germany & Central Europe.

Jak podkreśla marka, wchłonięcie przez SPIE Stangl Technik to także działanie skoncentrowane na zwiększeniu udziału energii odnawialnych w miksie energetycznym i projektach skoncentrowanych na neutralności klimatycznej. Jest to zdecydowany krok ku rozwojowi rynku w kierunkach ekologii i użytkowości.

- Dzięki naszym usługom SPIE angażuje się w cyfrową i neutralną klimatycznie przyszłość: czy to jako partner w projektach zwiększających udział energii odnawialnych w miksie energetycznym, czy w projektach dotyczących neutralnych klimatycznie budynków, obiektów i infrastruktury. W dziedzinie mechanicznych i elektrycznych usług budowlanych SPIE nie było jeszcze aktywne w Polsce i Czechach. Dlatego bardzo cieszymy się z wzmocnienia w tych dwóch krajach przez firmę Stangl - podsumowuje Markus Holzke, dyrektor zarządzający SPIE Germany & Central Europe.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.252.196
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!